За результатами земельних аукціонів, що проводились   Головним управлінням  Держгеокадастру у Чернігівській  області протягом 2018 року,  було продано право оренди 69 земельних ділянок державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею  2378 га, терміном на 7 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 7,6 мільйона гривень, яку орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Чернігівщини.

Стартову ставку річної орендної плати було встановлено на рівні 9,5 % від нормативної грошової оцінки, що у грошовому еквіваленті складає 3,2 млн. гривень. За результатами земельних аукціонів ставку річної орендної плати у середньому по Чернігівській  області вдалося підвищити до 22,8 % від нормативної грошової оцінки, завдяки чому забезпечено додаткове надходження до місцевих бюджетів області на загальну суму 4,4 млн. гривень.

Найвища відсоткова ставка за результатами торгів досягла 138,9% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки (Лісківська сільська рада Менського району Чернігівської  області, площа  7,6319 га, вартість за результатами торгів 70  тис.грн/рік, вартість 1 га – 9,2 тис. грн/рік).

Слід зазначити, що надходження до бюджетів у порівнянні І півріччя 2018 року з аналогічним періодом 2017 року зросло майже у два  рази