У листопаді Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській  області продало на земельних торгах права оренди по 38  земельних ділянках сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів), які розташовані   у 11 районах області. Загальна площа ділянок  становить  1179,3 га.

     За користування цією землею до бюджетів сільських рад щорічно надходитиме 1162,4 тис. грн., що на 101,3 тис. більше від стартової ціни.

      Серед виставлених на продаж ділянок найбільше зросла вартість оренди землі площею 21,5256 га в адмінмежах Сахнівської  сільської ради Менського  району, де стартова ціна збільшилася з 8 % до 22,32% від її нормативної грошової оцінки (НГО): з 10,8 тис. грн. до 30,0 тис грн., тобто у 2,8  рази.

      Усього з початку 2016 року на Чернігівщині  через аукціони передано у  користування 163 земельні ділянки загальною площею 5450,4  гектарів.

         До кінця року  заплановано провести ще чотири  земельні аукціони, де сільгоспвиробники змагатимуться  за права оренди 27 земельних ділянок загальною площею 837,7 га.

     Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

      Інформація про лоти з зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні торги».