У 2019 році фахівці відділу державної експертизи Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області провели державну експертизу 810  документацій із землеустрою та оцінки земель, з яких  744 документації надійшло на обов’язкову експертизу та  66 – на добровільну.

 

Із загальної кількості позитивну оцінку експертів отримали  699 документацій. На доопрацювання повернули 111 документацій,  негативно оцінених документацій не було.

 

За видами робіт переважну більшість висновків видано на проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок – 748 . Ще 59  висновків  надано на технічні документації з нормативної грошової оцінки земель та 3  – на проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.

 

За проведення державної експертизи землевпорядної документації у 2019 році до загального фонду державного бюджету надійшло  84 837 гривень.

 

Довідково:

Державна експертиза землевпорядної документації – це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об’єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам.

Об’єктами державної експертизи є документація із землеустрою та документація з оцінки земель, види яких визначені законом, а також матеріали і документація державного земельного кадастру.