На виконання Стратегії раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності, яка затверджена Постанови Кабінету Міністрів України від 07 червня 2017 року № 413, та для уникнення дефіциту площ земельних ділянок, які можливо  передати безкоштовно у приватну власність, Головним управлінням на території області постійно проводяться добір земельних ділянок,  право оренди яких можливо продати на земельних торгах. Так, за серпень 2017 року включено 16 земельних ділянок загальною площею 600 га до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу права на них на земельних торгах.

З початку 2017 року на земельних торгах, які були проведені   Головним  управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області, аграрії придбали права оренди по 103 земельних ділянках  сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 3,3 тис. га, які знаходяться на території 16 районів області.

Земельні ділянки будуть використовуватися для ведення фермерського  господарства, товарного сільськогосподарського виробництва.

В результаті торгів за користування земельними ділянками до бюджету  щорічно  буде надходити  орендна плата у розмірі 4,5 млн. гривень.