З початку 2018 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області розглянули  238 звернень фізичних  та юридичних осіб, організували та здійснили 384 заходів державного контролю за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів.

За результатами проведених заходів державні інспектори виявили 218 випадків порушення вимог земельного законодавства.

У результаті проведених перевірок дотримання вимог земельного законодавства фахівці Управління  з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області  склали 209 протоколів про адміністративне правопорушення, видали 212 приписів, а також винесли 155 постанов про накладання адміністративного стягнення на суму 42840 грн. , з яких сплачено 38250 грн.

Крім того, нараховано шкоду, заподіяну державі за самовільне зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням та за зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу на суму  1983455,46 грн. Станом на 07.09.2018 сплачено 1586357,15 грн.

Матеріали проведених заходів передаються до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування та до правоохоронних органів з метою реєстрації відповідних кримінальних проваджень і встановлення осіб правопорушників, інформація про яких досі відсутня.