У смт Варва 18.07.2017 представниками Головного управління Держгеокадастру у Чернігівської області проведено плановий прийом громадян Варвинського району.

Як повідомив заступник начальника управління землеустрою та охорони земель Головного управління Ігор Пузан на особистий прийом до виїзної приймальні звернулося 10 громадян району.

З них два представника сільгосптоваровиробників; два представника органів місцевого самоврядування; розробник землевпорядної документації; мешканці смт Варва, сіл Богдани, Леляки, Озеряни.

Представникам СТОВ «Богдани» було роз’яснена процедура розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам за рахунок земель товариства, згоду на вилучення яких надало керівництво підприємства.

Мешканка смт Варва К.В.Марченко приписана в будинку з 1985 року на який відсутні правовстановлюючі документи, не може вирішити питання приватизації земельної ділянки. Після вивчення всіх обставин заявниці рекомендовано скористатися нормою дії статті 119 Земельного кодексу України щодо набуття права на земельну ділянку за давністю користування (набувальна давність), норма дії якої набуває чинності в цьому році.

ТОВ «Гнідинці Агро» турбує питання оформлення права користування земельними ділянками під об’єктами нерухомості на господарських дворах. Встановлено, що зазначені об’єкти знаходяться на землях колишньої колективної власності, визначене державним актом. За результатом розгляду прийнято рішення про розв’язання даного питання в судовому порядку.