2 грудня 2016 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Типового договору оренди землі»  від 23 листопада 2016 р. № 843.

В оновленому форматі типового договору оренди зменшується кількість істотних умов, які відображались у ньому раніше. Відтепер сторони в обов’язковому порядку повинні погодити лише об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки), строк дії договору оренди, орендну плату із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Відповідно до прийнятого документа фізичні та юридичні особи під час підготовки договорів оренди землі витрачатимуть менше часу та коштів за рахунок можливості укладання договору оренди на декілька земельних ділянок одного орендодавця.

Крім того, постанова приводить у відповідність Типову форму договору оренди землі до вимог законодавства, зокрема в частині встановлення строку оренди земель сільськогосподарського призначення не менше ніж 7 років, а у разі передачі в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які є меліорованими землями і на яких проводиться гідротехнічна меліорація, – не менше ніж 10 років.

Запропоновані зміни відповідають численим зверненням Асоціації та органів місцевого самоврядування до органів державної влади