16 листопада 2017 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017р. №836  «Про затвердження Порядку охорони геодезичних пунктів».

Постановою затверджено Порядок охорони геодезичних пунктів, який визначає механізм та режим охорони геодезичних пунктів. Зокрема, визначено типову форму договору про передачу геодезичних пунктів для забезпечення їх схоронності, визначено порядок обстеження та оновлення геодезичних пунктів.

Згідно Порядку охорона геодезичних пунктів передбачає:    облік геодезичних пунктів;    передачу користувачам (власникам) земельних ділянок геодезичних пунктів для зберігання;    обстеження та відновлення геодезичних пунктів;    державний нагляд за режимом охорони геодезичних пунктів;    відповідальність за порушення вимог щодо охорони геодезичних пунктів. Облік геодезичних пунктів здійснюється Держгеокадастром шляхом ведення бази даних геодезичних пунктів. Формування переліку та зведеного акта інвентаризації геодезичних пунктів, що підлягають обліку, здійснюється підприємствами, що належать до сфери управління Держгеокадастру. Ці підприємства передають геодезичні пункти відповідно до договору про передачу геодезичних пунктів для зберігання користувачам (власникам) земельних ділянок, на території яких вони розташовані, за формою, що затверджується Мінагрополітики. Обстеження геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі та їх відновлення здійснюються у порядку, встановленому Мінагрополітики. Підприємства Держгеокадастру забезпечують утримання геодезичних пунктів, а також підтримання їх у стані, необхідному для приведення у готовність до використання за призначенням у строк, визначений картками побудови, обстеження та відновлення геодезичних пунктів.