Минулоріч на території  Чернігівської області було вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва   31,7279 га земель (сільськогосподарські угіддя), в т.ч. 26, 0378  га ріллі, 3,1032  га пасовищ   та  2,5869 га сіножатей.  В порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва бюджети Чернігівської області отримали 4,2  млн. грн.

Нині на спеціальних рахунках місцевих рад Чернігівської  області сумарно акумульовано  12, 187 млн. грн. З них на обласному рахунку – 2,558 млн. грн, на рахунках міст обласного підпорядкування – 1,507 млн. грн, на рахунках місцевих рад –  6,946 млн. грн, на рахунках районних рад –  1,175  млн. грн.

 

Частину накопиченого фінансового ресурсу, а саме  324, 3 тис. грн використано на проведення інвентаризації земель.

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі заборонено.