Державна служба геодезії, картографі та кадастру з 19 жовтня впровадила новий функціонал, що дозволяє автоматично розрахувати нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розташованої у межах населеного пункту.

Відтепер замовлений витяг з Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку можна отримати в автоматичному режимі за декілька хвилин на електронну пошту.

Розрахунок нормативно-грошової оцінки виконує система, користувач отримує сформований pdf-витяг в особистий е-кабінет на порталі електронних послуг Держгеокадастру. Раніше витяг формували кадастрові реєстратори.

Розрахунок можливий за умови наявності в Державному земельному кадастрі відомостей як про НГО земель населеного пункту, так і про саму земельну ділянку. Весь процес відбувається без участі фахівців територіальних органів Держгеокадастру, водночас обов’язковою умовою є наявність усіх необхідних для цього документів.

Довідково

06  липня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 01 липня 2022 р. № 753 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок», яка передбачає, зокрема, що витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок оформляється і видається автоматично в електронній формі з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру. Наразі автоматичний розрахунок нормативної грошової оцінки земельних ділянок автоматизованою системою ведення Державного земельного кадастру здійснюється для: земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів (за умови наявності в Державному земельному кадастрі відомостей про земельну ділянку з валідним електронним документом); земельних ділянок, розташованих в межах населених пунктів (за умови наявності в Державному земельному кадастрі відомостей як про нормативну грошову оцінку земель населеного пункту, так і про земельну ділянку з валідним електронним документом).