31 січня 2018 р. Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад». Цим розпорядженням Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру України (Держгеокадастру) доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності та передати їх у комунальні власність об’єднаних територіальних громад згідно із статтею 117 Земельного кодексу України.

На виконання цього рішення землевпорядною службою Чернігівської області  було проведено роботи по інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності, виготовлена документація та підготовлені акти прийому-передачі, згідно яких до комунальної власності передаються вже сформовані земельні ділянки із визначеними кадастровими номерами.

З першими одинадцятьма об’єднаними територіальними громадами Чернігівщини такі акти були підписані у червні цього року. Тоді в їх розпорядження було передано 24 тис. гектарів земель.

Сьогодні відбулась передача земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність ще тринадцяти об’єднаним  громадам загальною площею 70 тис. гектарів.

Начальник Головного управління  Держгеокадастру у Чернігівській області  Надія Чіпак привітала присутніх голів ОТГ Чернігівщини з цією визначною подією, нагадала, що право власності на землю виникає  з моменту його державної реєстрації та  висловила впевненість у тому, що створені ОТГ будуть гідно розпоряджатися  землями на користь громадян.