Земельний аукціон як механізм відчуження земельних ділянок довів свою ефективність на практиці. За 2017 рік у Чернігівській області  на земельних торгах було реалізовано 140 прав оренди на земельні ділянки загальною площею 4,5 тис. гектарів. У результаті місцеві бюджети отримали понад 7 млн гривень. Середня орендна ставка, що формується на торгах, за останні 5 років збільшилася на понад 10 процентних пунктів та за підсумками 2017 року склала 16,14%. За перші 9 місяців 2018 року цей показник уже підвищено до 21,34%.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р.№ 688 в Україні розпочата реалізація пілотного проекту із запровадження електронних земельних торгів територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, що забезпечують здійснення повноважень щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності.

Чернігівська область – одна з перших  п’яти областей України, які беруть участь у цьому   проекті.

Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру в рамках пілотного проекту впровадження електронних земельних торгів уклали Договір про забезпечення функціонування системи електронних земельних торгів. Електронні земельні аукціони будуть проходити з використанням платформи OpenMarket.

Перші лоти по Чернігівській області вже в системі OpenMarket за адресами:

https://land.setam.net.ua/auction/18

https://land.setam.net.ua/auction/19.

Це право оренди земельних ділянок на території Команської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області площею 13.0000 га та на території Орлівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області площею 39.5035 га.