Проведення торгів з продажу прав оренди на земельні ділянки державної власності, що покликане  підтримувати   конкурентні засади ведення аграрного бізнесу в Україні, створювати умови для  ефективного використання потенціалу землі  та  наповнювати  місцеві  бюджети, є одним з  напрямів  роботи Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області

У своїй діяльності по організації   земельних торгів  Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області  докладає  зусиль щодо подолання ряду проблем, які  виникають на практиці при проведенні торгів, оптимізуючи всі їх етапи.  При цьому  дотримується прозорість формування відомостей про земельні ділянки, права на оренду яких виставляються на продаж, вживаються заходи щодо зниження рівня недосконалої конкуренції при проведенні торгів та збільшення  числа учасників, створюються умови для об’єктивного аналізу і прийняття раціональних рішень стосовно  участі  у торгах.

В цілому на Чернігівщині земельні  аукціони доводять свою економічну і організаційну ефективність.

Так, протягом лютого 2018 року було проведено 4 аукціони, на яких  продані права оренди на 22 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 768,5 га, що  розташовані на території  Бахмацького,  Козелецького,  Корюківського, Ніжинського, Новгород-Сіверського, Менського, Прилуцького, Семенівського, Чернігівського районів.

За користування цією землею до бюджетів сільських рад щорічно надходитиме 3,1 млн. грн., що на 1,7 млн. грн. більше від ціни, з якої починалися торги.

Серед  виставлених на продаж ділянок найбільше зросла вартість оренди землі площею 8,5 га в адмінмежах Кіптівської  сільської ради Козелецького  району, де стартова ціна збільшилася з 8% до 73,66 % від її нормативної грошової оцінки (НГО): із 9,3 тис.  грн. до  86,1тис.  грн. – у 9,2 раза.

Досягнуті результати спонукають до подальшої плідної праці у сфері  проведення земельних торгів  та сприяння поповненню  місцевих бюджетів за рахунок  орендної плати.