Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області 24 жовтня 2023 року взяло участь у роботі семінару за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Новели земельного законодавства України. Питання ефективного управління та розпорядження об’єкьами комунальної власнсті» для праціників місцевих державних адміністрацій, апаратів виконкомів рад територіальних громад, старост старостинських округів; форма навчання – дистанційна (платформа ЗХС), який відбувся в м. Чернігові, організованого Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації.

Як повідомив начальник відділу землеустрою, використання та охорони земель Ігор Пузан, до роботи семінару на тему: «Земельне законодавство України та практика його застосування у воєнний час», «Передача земель комунальної власності у власність, надання їх у постійне користування та оренду. Оренда земельних діляно сільськогосподарського призначення та охорона земель» залучилися 52 слухача.

Під час навчання висвітлені сучасін зміни в земельному законодавстві; ознайомлено з порядком оформлення спадкового права на землю, в тому числі на земельні паї; особливості поділу земельних ділянок під будинком; з Пам’яткою для органів місцевого самоврядування стосовно процедури передачі у власність надання в постійне користування та оренду земельних ділянок; з новою методикою нормативної грошової оцінки земель прийнятої постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2021 № 1147 «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок». Обговорено питання щодо затвердження Верховною Радою України зміни меж міст; оренди земельних ділянок для ведення фермерського господарства; виділення земельних паїв із земель запасу за рішенням суду.