На земельних торгах, проведених Головним управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області 17 серпня, аграрії придбали права оренди на 5 земельних  ділянок сільськогосподарського призначення державної власності   на території  Світанківської сільської  ради   у Ніжинському  районі.

Загальна площа переданих в оренду сільськогосподарських земель  становить 89,2 гектара. Середня відсоткова ставка, визначена за результатами торгів, склала 10,12% від нормативної грошової оцінки земель. Завдяки цьому протягом 7 років (термін оренди) орендарі щорічно сплачуватимуть до місцевих бюджетів Чернігівщини   124,4 тис. гривень.

Загалом від початку 2020 року на земельних торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Чернігівській  області, сільгоспвиробники придбали права оренди на 66 земельних ділянок. Площа земель, переданих в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства, становить 1 569 гектарів.

Проведення земельних аукціонів дозволило майже в  3 рази збільшити розмір орендних платежів у порівнянні з їх стартовим розміром (1,7 млн грн), в результаті місцеві бюджети Чернігівщини  отримали 3,9 млн гривень. Середній розмір річної орендної плати за результатами проведених торгів склав 30,4% від нормативної грошової оцінки земель.

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти з зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі  «Земельні аукціони».