Чернігівські землевпорядники забезпечили вчасне    поновлення нормативної грошової оцінки земель 205 населених пунктів  загальною площею 35, 6  тис. гектарів. Матеріали нормативної грошової оцінки земель населених пунктів були затверджені рішеннями відповідних рад.

Вже з 01.01.2016 поновлені показники нормативної грошової оцінки земель в цих населених пунктах вступили в дію. В цьому році планують також завершити роботи з поновлення нормативної грошової оцінки земель ще у 110 населених пунктах області

  Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель».

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.