Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області 09 листопада 2023 року взяло участь у роботі виїзного семінару за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану» (очна форма) для працівників апарату ради територіальної громади, їх структурних підрозділів, старост старостинських округів, депутатів Лосинівської селищної ради. Семінар був організований Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації.

Як повідомив начальник відділу землеустрою, використання та охорони земель Ігор Пузан, до роботи семінару на тему: «Земельне законодавство України та практика його застосування у воєнний час», «Передача земель комунальної власності у власність, надання їх у постійне користування та оренду. Оренда земельних діляно сільськогосподарського призначення та охорона земель» залучилися 25 представників апарату виконкому ради, старост округів, депутатського корпусу територіальної громади, керівників фермерських господарств.

Слухачі ознайомилися з новелами земельного законодавства, зокрема Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів». Особливу зацікавленість викликало обговорення процедури оформлення не витребуваних земельних паїв, укладання договорів оренди на не витребувані земельні паї по завершення попереднього терміні оренди, приватизації земельних ділянок під житловими будинками.