Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області 10 cерепня 2023 року взяло участь у роботі виїзного семінару за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Актуальні питання земельних відносин в умовах воєнного стану» (очна форма) для працівників апарату ради територіальної громади, її структурних підрозділів, старост старостинських округів, депутатів ради, який відбувся в м. Городня Чернігівського району Чернігівської області, організований Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації.

Як повідомив начальник відділу землеустрою, використання та охорони земель Ігор Пузан, до роботи семінару на тему: «Земельне законодавство України та практика його застосування у воєнний час. Передача земель комунальної власності у власність, надання їх в постійне користування. Оренда земельних ділянок сільськогосподарського призначення та охорона земель», долучилися 18 представників апарату виконкому ради, старост старостинських округів та депутатського корпусу територіальної громади.

Жвавий інтерес викликало ознайомлення з нормами Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів» в частині оформлення права власності громади, як лісогосподарські землі, на землях, де відбулося природнє поновлення лісу.

Також обговорили питання, пов’язані з новою методикою нормативної грошової оцінки земель та її реєстрації, виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок в замін сертифікату на право на земельну частку (пай), шляхи реалізації права власності на землю власниками будівель і споруд, під час дії обмежень воєнного стану.