Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області 09 cерепня 2023 року, прийняло участь в роботі виїзного семінару за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Актуальні питання земельних відносин в умовах іоєнного стану» (очна форма) для працівників апарату ради територіальної громади, її структурних підрозділів, старост старостинських округів, депутатів ради, який відбувся в смт Дитрівка Ніжинського району Чернігівської області, організований Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації.

Як повідомив начальник відділу землеустрою, використання та охорони земель Ігор Пузан, до роботи семінару на тему: «Про регулювання земельних відносин в Умовах воєнного стану: новели законодавства. Земельне законодавство та його застосування», долучилися 28 представників апарату виконкому ради, старост старостинськиї округів, депутатського корпусу територіальної громади та представників фермерських господарств.

Аудиторії було презентовано друкований примірник методичних рекомендацій «Здійснення державного контрою за використанням та охороною земель органами місцевого самоврядування» складений Асоціацією міст України.

Слухачі обговорили питання пов’язані з новою методикою нормативної грошової оцінки земель та її реєстрації, реалізації права власності на землю власниками будівель і споруд, виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок в замін земельної частки (паю); шляхи адаптації земельного законодавства до норм європейського права.