Впродовж 2019 року фахівці управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській  області здійснили 568 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами, власниками земельних ділянок, органами виконавчої влади й місцевого самоврядування в різних районах Чернігівської  області.

Державні інспектори Держгеокадастру Чернігівщини виявили 394 порушення земельного законодавства, вчинених на землях загальною площею 3 045,7579 гектарів. Фахівці землевпорядної служби встановили 284 факти самовільного зайняття земельної ділянки. Крім того зафіксували 17 фактів нецільового використання земельних ділянок, 2 факта зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу,47 порушень адміністративного законодавства щодо невиконання приписів про усунення встановлених раніше порушень.

З початку року у результаті перевірок винесено 265 постанов про адміністративні стягнення на загальну суму 78 540 грн. та направлено до правоохоронних органів 12 постанов про ознаки кримінального злочину.

Зважаючи на виявлені порушення, державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області нарахували розмір заподіяної шкоди державі на суму 2 309 804,64 грн, із якої 1 613 418,34 грн. порушники сплатили добровільно.