Понад  13,6  млн грн надійшло до бюджетів Чернігівщини в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва

З початку  2021 року місцеві бюджети Чернігівської  області отримали  871 тис.грн в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Зокрема, до обласного бюджету надійшло 248  тис. грн, на рахунки місцевих рад –  623 тис.  гривень.

Частину отриманих коштів у поточному році використали на розвиток земельних фондів Чернігівщини. З них профінансували  роботи з  проведення нормативної грошової оцінки земель на 49,8  тис. гривень та 146  тис. грн спрямували на розроблення документації із землеустрою.

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільсько- та лісогосподарським виробництвом. Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.