ПОСТ-РЕЛІЗ

Підсумки круглого столу в рамках другого етапу онлайн-конференції Програми підтримки реформи Держгеокадастру громадами

 

16 червня 2021 року Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) за підтримки Програми USAID АГРО провела другу онлайн-конференцію у форматі круглого столу в рамках реалізації програми підтримки реформи Держгеокадастру сільськими громадами.

Круглий стіл відбувся для учасників із Чернігівської області. Серед ключових питань, що піднімалися учасниками:

  • Порядок переведення сіножаті в ріллю, зміна виду угідь без зміни цільового призначення.
  • Роз’яснення до Закону України №1423.
  • Який механізм передачі у власність земельної ділянки, яка не проінвентаризована?
  • Як можна розпоряджатись земельними ділянками за межами населеного пункту, які не сформовані у земельну ділянку?
  • Які землі комунальної власності сільськогосподарського призначення можуть продаватись з 1 липня 2021 року?
  • Порядок вирішення земельних спорів міськими радами. Повноваження міських рад у вирішення земельних спорів. Чи є необхідність функціонування комісій з вирішення земельних спорів після введення посади земельного інспектора?

У заході наживо взяли участь 42 представники об’єднаних територіальних громад Чернігівської області.

На питання учасників відповідали:

Блауш Дмитро, заступник голови Чернігівської обласної ради, Надія Чіпак, перший заступник начальника ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області, Вячеслав Євтушенко, заступник начальника ГУ – начальник Управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області, Антоніна Бороденчик, начальник Управління державного земельного кадастру ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області, Ігор Пузан, начальник управління землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області, Роман Лещенко, Міністр аграрної політики і продовольства України, Сергій Завадський, в. о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Сергій Кубах – керівник напряму земельної реформи Програми USAID АГРО, Іван Фурсенко, Перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад, Резникова Катерина, експерт Всеукраїнської асоціації громад, Андрій Мартин, старший проєктний менеджер Офісу реформ КМУ (Кабінету Міністрів України), Ксенія Бережна, головний спеціаліст Департаменту контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру, Данило Кінь, представник Науково-дослідного інституту геодезії і картографії.

Роман Лещенко зокрема зазначив: «Для швидкої адаптації громад до нових реалій ми пропонуємо 7 простих кроків для того, щоб громади були максимально прозорими і ефективно використовували потенціали, які є у прийнятих законах. Ми радимо громадам провести інвентаризацію земель, зробити комплексний план просторового розвитку територій, зустрітись із потенційними інвесторами, регулярно проводити нормативно-грошову оцінку земель, оприлюднити всю землевпорядну та містобудівну документацію на публічних ресурсах місцевих громад, виставити земельні ділянки на аукціони, знайти справжніх фахових землевпорядників та сформувати відповідні департаменти».

«Наші спеціалісти взяли участь у трьох семінарах, проведених головним управлінням для працівників центрів надання первинної правової допомоги та землевпорядників місцевих громад Менського та Чернігівського районів. На семінарах були обговорені практичні питання щодо врегулювання земельних відносин. Також  вже завершена робота з укладання додаткових угод до діючих договорів про підготовку лотів та проведення земельних торгів, в частині заміни організаторів торгів у зв’язку з передачею повноважень щодо розпорядження землями до органів місцевого самоврядування. Такий крок дасть можливість не зупиняти процедуру земельних торгів на оголошених аукціонах, а місцеві бюджети отримають відповідні кошти», – повідомила Надія Чіпак.

 Іван Фурсенко, Перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад,  підсумував: «Органи місцевого самоврядування отримали безпрецедентні можливості у розпорядженні та управлінні своїми ресурсами, що дає змогу наповнення місцевих бюджетів та економічного розвитку території, покращення якості життя сільського аграрного виробника та всіх мешканців громад. Але нові повноваження несуть за собою велику відповідальність, тому важливо виважено ставитись до прийняття рішень щодо розпорядження земельними ресурсами, компетентності та професійних навичок співробітників виконавчих органів місцевих рад, виключати можливість корупційних складових».

 Програма USAID АГРО підготувала оновлений Практичний Інструментарій із управління земельними ресурсами. Він допоможе органам місцевого самоврядування ефективно організувати свою роботу в галузі управління земельними ресурсами.

Завантажити Інструментарій можна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1C0m9EGff-rqwFiXBCd6n4WKu4P0IxDDn/view

Запис круглого столу в Чернігівській області можна переглянути за посиланням.