Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області 24 травня 2021 року  взяло  участь у виїзному «круглому столі» для представників виконкавчих органів місцевих рад об’єднаних територіальних громад Корюківського району Чернігівської області, за темою: «Забезпечення прав людини та посилення громадської участі в рамках земельної реформи в Україні», який відбувся в м. Мена Корюківського району Чернігівської області. Семінар був  організований  обласним центром первинної правової допомоги та громадською організацією «Чернігівский громадський комітет захисту прав людини».

Як повідомив начальник управління землеустрою та охорони земель Ігор Пузан,  до роботи «круглого столу» залучилися 27 спеціалістів місцевих рад та місцевих центрів надання первинної правової допомоги об’єднаних громад.

Учасники «круглого столу» ознайомилися із запровадженням поетапного скасування діючої заборони на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення приватної власності із низкою обмежень, яке відбудеться з 01 липня цього року,  та новелами щодо змін в земельному законодавсті. Обговорено актуальні питання щодо розпорядження землями комунальної власності в контексті відкриття ринку сільськогосподарських земель, реалізації права користування земелями спільної сумісної власності, приватизації земель  зі зміною цільового призначення у відповідності до проектів землеустрою згідно із визначеними зонами розбудови нових генеральних планів.