На Чернігівщині  2293  військовослужбовців і членів сімей загиблих воїнів отримали у власність земельні ділянки  загальною площею 2303,2167  гектара. Більшість учасників АТО (1176 осіб) взяла землю загальною площею 130,698 га для ведення садівництва. Землі для ведення особистого селянського господарства площею 2172,5187 приватизували 1117 атовців.

 Усього з початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками учасників АТО до Головного управління Держгеокадастру у  Чернігівській області звернулося 5577 військововолужбовців, які перебували у зоні АТО. На цей час землевпорядна служба Чернвгівщини надала  4914 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок загальною площею  5440, 3449 га.

 Учасники АТО мають право отримати земельні ділянки на території України не залежно від місця проживання.

 Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється в порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО й членам сімей загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.