З початку 2016 року у Чернігівській  області на конкурентних засадах продано право оренди на 108  земельних   ділянок  сільськогосподарського призначення  загальною площею  3,8 тис. га вартістю 6,09 млн. грн. Також здійснено продаж у власність 31 земельної  ділянки   несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності загальною площею 7,12 га, вартістю 2,07 млн. грн.

Фактично до бюджетів усіх рівнів у 2016 році від сплати з розстроченням за раніше викуплені земельні ділянки надійшли кошти в сумі  10,4 млн. грн.

Динаміка  продажу земельних ділянок і прав оренди у Чернігівській області протягом 2016 року свідчить про   поступове зростання попиту та вартості проданих земельних ділянок. Так, протягом І кварталу 2016 року було продано 11 земельних ділянок на суму 759,3  тис. грн., протягом ІІ кварталу –  48 земельних ділянок на суму  3,0 млн. грн., а протягом ІІІ кварталу –  45 земельних ділянок на суму 1,9  млн. грн.. При цьому середній відсоток річної орендної плати, встановленої за результатами земельних торгів, складає 10,5 %. Максимальний відсоток, встановлений в цьому році за результатами аукціону – 78,3 %.

На сьогоднішній день Головним управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області включено до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу права оренди на них на земельних торгах 198 земельних ділянок, які займають площу близько 7,3   тис.га.  Переважну більшість  із них планується виставити на аукціон до кінця цього року.