14 грудня 2020 року у Головному управлінні Держгеокадастру у Чернігівській  області проведено чергову передачу земель сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів, з державної власності у комунальну.

Керівники  Дмитрівської, Іванівської, Козелецької, Михайло-Коцюбинської, Остерської, Сухополов’янської, Талалаївської, Яблунівської територіальних громад  та Тетяна Запорожець, в.о.начальника Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській  області, підписали акти приймання-передачі земель загальною площею на 21,2 тис. га.

Довідково:

Передача земель сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад відбувається відповідно до Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

Право власності громади на земельні ділянки виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». тисячі га земель сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну