Для того, щоб реалізувати гарантовані новим законодавством права, власникам землі потрібно здійснити такі кроки:

 • У ділянки повинен бути кадастровий номер.
  Наявність номеру можна перевірити на  Публічній кадастровій карті України.
 • Якщо кадастрового номера немає, зверніться до розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення чи відновлення меж ділянки в натурі та зареєструйте ділянку в Державному земельному кадастрі. На підтвердження  реєстрації ділянки ій буде присвоєно кадастровий номер та надано витяг з ДЗК.
 • Зареєструйте право власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, якщо до цього часу ви цього не зробили. Для реєстрації права зверніться до виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, нотаріуса чи ЦНАП: https://my.gov.ua/info/servicecenters
 • Для реєстрації права власності підготуйте документи:
  витяг із Державного земельного кадастру;
  копію й оригінал паспорта та ідентифікаційного номера;
  підтвердження сплати адміністративного збору;
  документ про права на ділянку (державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину);
 • Після реєстрації права власності на землю отримайте паперовий чи електронний витяг із Державного реєстру речових прав.
  !!! Реєстрація права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та вказаний пакет документів зможе гарантувати вам право користування, володіння  та розпорядження земельною ділянкою й допоможе уникнути багатьох ризиків.