З початку 2021 року в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва бюджети Чернігівської області отримали 871 тис. гривень.

З початку поточного року на території Чернігівської області було вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 23,93 га земель (сільськогосподарські угіддя, рілля).

За цей період нараховано втрати сільськогосподарського виробництва у сумі 1,933 млн грн. Фактично до бюджетів різних рівнів надійшли кошти у сумі 871 тис. гривень.

Нині на спеціальних рахунках місцевих рад Чернігівської області сумарно акумульовано 13,676 млн грн. З них на обласному рахунку – 3,212 млн грн, на рахунках міст обласного підпорядкування – 1,572 млн гривень, на рахунках місцевих рад – 8, 063 млн грн, на рахунках районних рад – 827 тис. гривень.

Довідково:

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зумовлені вилученням сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, підлягають відшкодуванню і зараховуються до відповідних бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України.

Кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.