Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області звертає  увагу, що  01.01.2019 року розпочався черговий етап подання суб’єктами декларування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічних електронних декларацій за 2018 рік.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Важливо пам’ятати, що безпосередньому поданню декларації може передувати виникнення  питань у зв’язку із завершенням терміну дії КЕП (кваліфікований електронний підпис) або його втратою, зміною електронної пошти, а також питань щодо вимог до відображення тої чи іншої інформації у декларації, вирішення яких потребуватиме додаткового часу. Тому просимо  перевірити, що ви без перешкод можете зайти до Реєстру та маєте всю необхідну інформацію для заповнення декларації.

На сайті Національного агентства доступна оновлена інформація, яка допоможе у заповненні та поданні декларації. Матеріали розміщенні за посиланнями:

https://nazk.gov.ua/rozyasnennya

https://nazk.gov.ua/rekomendaciyi-do-chergovogo-etapu-elektronnogo-deklaruvannya

https://nazk.gov.ua/rekomendaciyi-pry-roboti-z-yedynym-derzhavnym-reyestrom-deklaraciy

https://nazk.gov.ua/poshyrenni-zapytannya-pry-roboti-z-yedrdo

З метою вчасного виконання вимог чинного законодавства щодо декларування та уникнення технічних проблем рекомендуємо  не зволікати із заповненням декларації та подавати їх завчасно.

Нагадуємо, що «Prometheus» безкоштовно надає онлайн-доступ до курсу «Декларуй доброчесно!», який покликаний допомогти кожному правильно заповнити електронну декларацію.

Крім того, вважаємо за необхідне зазначити, що рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції  від 29.12.2018 року № 3225 внесені зміни до Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3 (зі змінами).

Слід пам’ятати, що несвоєчасне подання декларації та/або зазначення в декларації завідомо недостовірних відомостей може тягнути за собою дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Наголошуємо  на безумовному виконанні вимог антикорупційного законодавства.