Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки –  всеукраїнське свято, покликане зберегти та популяризувати традиції носіння національного одягу в повсякденному житті. Цього дня українців закликають доповнити звичний гардероб вишиванкою або будь-яким елементом традиційного костюму.

Українську вишиванку часто називають кодом нації. Вона є  своєрідним стародавнім літописом, через який можна доторкнутися до історії нашої країни та  одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку,  демонструємо  не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуємо  свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців.

Цього року через запровадження  карантину засновники свята закликають не проводити масових заходів, а також дотримуватися всіх медичних рекомендацій на період пандемії. Але разом з тим вважають, що українцям в такий кризовий період особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки.

Працівники  Головного  управління  Держгеокадастру у Чернігівській області долучилося до збереження славних українських традицій – з врахуванням  всіх противоепідемічних вимог: дотримувалися рекомендованої дистанції та зняли медичні маски тільки під час фотосесії.