У Чернігівській області на виконання Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» і постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 р. № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» стартував процес передачі земель сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів, із державної власності у комунальну.

25 листопада цього року представники дев’ятьох територіальних громад Чернігівщини та Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області підписали акти прийому-передачі цих земель. Урочистий захід відбувся у приміщенні ДП «Чернігівський інститут землеустрою». Повноправними розпорядниками майже 16,2 тис. гектарів землі стали наступні об’єднані територіальні громади: Комаріська Борзнянського району, Деснянська Козелецького району, Корюківська Корюківського району, Макіївська Семенівського району, Гончаріська, Киїнська, Новобілоуська, Олишівська Чернігівського району.

Начальник Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області Олександр Старченко привітав керівників громад з цією значною подією і висловив сподівання, що органи місцевого самоврядування гідно будуть розпоряджатися цими землями на користь громади, на користь розбудови країни.

Начальник управління землеустрою Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області Ігор Пузан запропонував головам громад звернути увагу при розпорядженні землями комунальної власності сільськогосподарського призначення на окремі пропозиції опрацьовані землевпорядною службою області.

Загалом у Чернігівській області до кінця 2020 року заплановано передати у власність територіальних громад понад 125 тис. га земель державної власності сільськогосподарського призначення.