З початку року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло 288,5 тис. грн. у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва.

Згідно зі ст. 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.
Протягом 2015 року в Чернігівській області вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 1,053 га земель.
Наразі використано 109,8 тис. гривень, що становить 38 % від загальної суми коштів, що надійшли в порядку відшкодування втрат.
Загалом на сьогодні в області на спеціальних рахунках відповідних місцевих рад знаходиться 3212,2 тис. грн, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. Із них на депозитних рахунках в установах банку знаходиться 1,01 млн. грн. (31%).