З початку  2016 року до місцевих бюджетів Чернігівської  області    надійшло 154,4 тис. грн. у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського  виробництва.

Згідно зі ст. 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.

Протягом 2016 року в Чернігівській області вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва  3,0343 га земель.

Наразі використано 31,8  тис. гривень, що становить 0,9  % від загальної суми коштів, що надійшли в порядку відшкодування втрат.

Загалом на сьогодні в області на спеціальних рахунках відповідних місцевих рад знаходиться 3312,8 тис. грн, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.  Із них на депозитних рахунках в установах банку знаходиться 1014,7  тис. грн.