З моменту запровадження Урядом ініціативи про забезпечення землею учасників антитерористичної операції та членів родин загиблих воїнів до територіальних органів Держгеокадастру у Чернігівській області та органів місцевого самоврядування учасники АТО подали 6235 заяв на отримання земельних ділянок. Військові отримали 5401 дозволи на розробку землевпорядної документації для відведення землі загальною площею 6193,8949 гектара. Завершили процедуру оформлення землі у власність 2624 військовослужбовці.
До територіальних органів Держгеокадастру Чернігівщини подали заяви 2316 захисників України. З них 2010 отримали дозволи на розробку проектів землеустрою на земельні ділянки загальною площею 531,39 гектара.
Із земель державної власності учасники АТО здебільшого отримують ділянки для ведення особистого селянського господарства. Під ці потреби 3000 військовим передадуть землі площею 5921,0349 га. Для ведення індивідуального садівництва призначені 2403 земельні ділянки площею 272,86 га. За отриманням наділів із земель комунальної власності до органів місцевого самоврядування звернулись 1168 учасників АТО. Частина заявників – 570 військових – вже отримали дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення ділянок загальною площею 165,2712 га.
Із комунальних земель учасникам АТО надані 74 земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, 311 – для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд.
Довідково:
Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.
На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.