Від початку 2017 року в рамках реалізації пілотного проекту щодо запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки до територіальних структурних підрозділів Головного управління Держкгеокадастру у Чернігівській області надійшло на погодження 15 374 проекти землеустрою з інших областей. З них експертами державної експертизи опрацьовано 15 178 проектів землеустрою, що становить 99 % від загальної кількості.
Експертами державної експертизи, які працюють на території Чернігівської області, видано 15178 висновків про розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Із загальної кількості виданих висновків:
– 11 763 проекти землеустрою отримали позитивну оцінку і були погоджені, що становить 78 % від загальної кількості виданих висновків;
– 3 415 проектів отримали негативну оцінку – не погоджені, що становить 22 % від загальної кількості виданих висновків.
Найбільше проектів землеустрою опрацьовано експертами у Ніжинському (1620), Семенівському (1596), Варвинському (1133) і Городнянському районах (1010). Експертами інших районів опрацьовано в середньому від 400 до 900 проектів.
На даний час в Головному управлінні Держгеокадастру у Чернігівській області працює 29 експертів державної експертизи, які безпосередньо здійснюють розгляд проектів землеустрою та підготовку висновків про їх погодження.
В розрізі області спостерігається наступний перерозподіл експертів державної експертизи:
– по 3 експерта – у Ніжинському та Семенівському районах,
– по 2 експерти – в Головному управлінні Держгеокадастру у Чернігівській області (у відділі державної експертизи) та у Варвинському, Городнянському, Новгород-Сіверському, Прилуцькому, Сосницькому районах;
– по 1 експерту в 11 територіальних структурних підрозділах Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області у наступних районах – Бахмацький, Борзнянський, Ічнянський, Коропський, Корюківський, Куликівський, Менський, Носівський, Талалаївський, Срібнянський, у м. Чернігові.
Довідково:
Пілотним проектом передбачено, що територіальний орган Держкгеокадастру, який погоджує проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, обирається за випадковим принципом за допомогою програми електронного документообігу.
В процесі реалізації пілотного проекту Держгеокадастром була започаткована електронна послуга щодо подання проекту землеустрою на погодження за допомогою он-лайн сервісу. Запровадження даної електронної послуги створило сприятливі умови для замовників та розробників документації із землеустрою. Переважна більшість проектів землеустрою надходять на погодження в електронному вигляді за допомогою он-лайн сервісу.
Використання електронного документообігу під час погодження проектів землеустрою дозволило підвищити контроль за дотриманням термінів розгляду проектів землеустрою під час їх погодження та сприяє скороченню терміну погодження проектів землеустрою до 5-7 днів (відповідно до пункту 16 статті 186 Земельного кодексу України розгляд документації із землеустрою, яка надійшла на погодження, здійснюється органами виконавчої влади протягом 10 робочих днів з дня одержання документації із землеустрою).