Кабінетом Міністрів України прийнята постанова від 31.08.2016 № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії,  картографії та кадастру», якою затверджений Тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

 

 герб

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

від 31 серпня 2016 р. № 580  Київ

Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру

Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозиціями Міністерства аграрної політики та продовольства, Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру стосовно реалізації з 1 жовтня 2016 р. у територіальних органах Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, що забезпечують здійснення повноважень з погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (далі – пілотний проект).
  2. Затвердити Тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що додається.
  3. Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру відповідно до вимог, установлених затвердженим цією постановою Тимчасовим порядком, до 1 жовтня 2016 р. забезпечити:

тестування та визначення експертів державної експертизи;

запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

надання адміністративної послуги з видачі висновку в рамках пілотного проекту через центри надання адміністративних послуг;

створення можливості для перевірки розробником стану погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за допомогою офіційного веб-сайту Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.

  1. Міністерству аграрної політики та продовольства подати до 1 березня 2017 р. Кабінетові Міністрів України звіт про результати реалізації пілотного проекту.
Прем’єр-міністр України
В.ГРОЙСМАН
Інд. 75
 
 
 
  ЗАТВЕРДЖЕНО  постановою Кабінету Міністрів України  від 31 серпня 2016 р. № 580

 

ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК  взаємодії між територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки

  1. Цей Тимчасовий порядок визначає механізм взаємодії між територіальними органами Держгеокадастру на період реалізації пілотного проекту під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
  2. Для погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (далі – проект землеустрою) особа, яка відповідно до вимог статті 26Закону України “Про землеустрій” є розробником проекту землеустрою (далі – розробник), подає до територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою у паперовому та електронному вигляді.
  3. Проект землеустрою в електронному вигляді засвідчується за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису розробника, який підтверджує його відповідність оригіналу проекту землеустрою у паперовому вигляді.
  4. Виготовлення проекту землеустрою в електронному вигляді здійснюється з урахуванням таких вимог:

формат зображення – кольоровий;

роздільна здатність – 300 точок на дюйм;

глибина кольору – не менше ніж 4 біти;

формат готового файла – PDF (з текстовим змістом, нескановане зображення);

розмір файла – не більше ніж 3 мегабайти.

Якість проекту землеустрою в електронному вигляді повинна забезпечувати розбірливе читання його змісту.

  1. Територіальний орган Держгеокадастру в день надходження проекту землеустрою:

приймає подані документи за описом та реєструє у системі електронного документообігу Держгеокадастру з обов’язковим нанесенням штрих-коду, який включає реєстраційні індекс і дату документа;

перевіряє відповідність оригіналу проекту землеустрою у паперовому вигляді проекту землеустрою в електронному вигляді;

вносить до системи електронного документообігу Держгеокадастру проект землеустрою в електронному вигляді, засвідчений електронним цифровим підписом розробника, та викопіювання з індексної кадастрової карти (плану), на якому відображено запроектовану земельну ділянку та інформацію про обмеження (у разі їх наявності).

  1. Копія опису, в якому зазначається інформація про наявність оригіналу проекту землеустрою у паперовому вигляді та проекту землеустрою в електронному вигляді із нанесеним штрих-кодом, зазначеним у пункті 5цього Порядку, видається (надсилається поштовим відправленням) розробнику в день надходження проекту землеустрою до територіального органу Держгеокадастру.
  2. Система електронного документообігу Держгеокадастру за принципом випадковості вибирає територіальний орган Держгеокадастру, який здійснюватиме погодження проекту землеустрою, та не пізніше наступного робочого дня з дня надходження проекту землеустрою передає відповідному територіальному органу Держгеокадастру матеріали, зазначені у пункті 5цього Порядку.
  3. Розгляд та погодження або відмова у погодженні проектів землеустрою здійснюються працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру.
  4. Працівники територіальних органів Держгеокадастру, які здійснюють розгляд та погодження проекту землеустрою, повинні:

відповідати критеріям, установленим статтею 23 Закону України “Про державну експертизу землевпорядної документації”;

скласти кваліфікаційний іспит у Держгеокадастрі;

бути визначені експертами державної експертизи.

  1. Кваліфікаційний іспит проводиться у формі тестування кваліфікаційною комісією, яка утворюється Держгеокадастром. Положення про діяльність кваліфікаційної комісії та її склад затверджуються Держгеокадастром. Засідання кваліфікаційної комісії, на якому проводиться кваліфікаційний іспит, оформляється протоколом, який складається в одному примірнику і зберігається у Держгеокадастрі. Результат кваліфікаційного іспиту оцінюється як “склав” або “не склав”.
  2. Кваліфікаційна комісія:

затверджує перелік питань для тестування та встановлює кількість балів, які повинна набрати особа для складення кваліфікаційного іспиту;

повідомляє особу про результати проведення іспиту в день його проведення;

приймає рішення про визначення особи експертом державної експертизи.

  1. Під час складання кваліфікаційного іспиту працівники територіальних органів Держгеокадастру не мають права користуватися нормативно-правовими актами, навчальною або іншою літературою, засобами зв’язку та іншими технічними засобами.
  2. Розгляд та погодження або відмова у погодженні проектів землеустрою здійснюються експертами державної експертизи у порядку черговості їх надходження відповідно до вимог, установлених статтею 1861Земельного кодексу України.
  3. Під час розгляду проектів землеустрою опрацьовується проект землеустрою в електронному вигляді, засвідчений електронним цифровим підписом розробника.
  4. За результатами розгляду проекту землеустрою відповідний експерт державної експертизи у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня надходження проекту землеустрою, готує висновок згідно з додатком, скріплює його в електронній формі своїм електронним цифровим підписом, після чого реєструє у системі електронного документообігу Держгеокадастру.
  5. Оригінал висновку в електронній формі надсилається електронною поштою розробнику у строк, що не перевищує одного робочого дня з дня його реєстрації у системі електронного документообігу Держгеокадастру.
  6. Територіальний орган Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки у строк, що не перевищує одного робочого дня після реєстрації у системі електронного документообігу Держгеокадастру висновку, роздруковує його, завіряє роздрукований висновок печаткою та подає його розробнику разом з оригіналом проекту землеустрою у паперовому вигляді.
  7. Розробник може перевірити стан погодження проекту землеустрою за допомогою офіційного веб-сайту Держгеокадастру шляхом введення реєстраційних атрибутів, зазначених на копії опису.
  8. У разі надання висновку про відмову в погодженні проекту землеустрою розробник після усунення зауважень та пропозицій може подати його для погодження відповідно до вимог цього Порядку.

Додаток до Тимчасового порядку

  Додаток до Тимчасового порядку

 

ВИСНОВОК про розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від ___ ________ 20___ р. № _____________

 

  1. Назва проекту землеустрою, який розглядається _______________________________.
  2. Замовник проекту землеустрою _____________________________________________.
  3. Розробник проекту землеустрою ____________________________________________.
  4. Дата подання на погодження ___ _______ 20__ р.
  5. Підстава розробки проекту землеустрою _____________________________________.
  6. Основні характеристики запроектованої земельної ділянки:

1) адреса (місце розташування) _______________________________________________;

2) загальна площа ________________ (гектарів/кв.метр);

3) категорія земель ______________________, склад угідь _________________________, форма власності _____________________;

4) цільове призначення запроектованої земельної ділянки, код згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель:

на момент складення проекту землеустрою _____________________________________;

запропоноване проектом землеустрою _________________________________________;

5) належність земельної ділянки до особливо цінних земель _______________________ _____________________________________________________________________________; (у разі належності зазначається інформація про те, до яких особливо цінних земель належить земельна ділянка)

6) наявність обмежень на земельній ділянці _____________________________________ _____________________________________________________________________________. (у разі наявності зазначаються конкретні обмеження)

  1. Необхідність проведення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації (так/ні).
  2. Аналіз проекту землеустрою на відповідність земельному законодавству та прийнятим відповідно до нього нормативно-правовим актам _________________________ _____________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________.
  3. Зауваження та пропозиції до проекту землеустрою: _____________________________ _____________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________ (у разі наявності зазначаються конкретні зауваження та пропозиції з посиланням на вимоги земельного законодавства та прийнятих відповідно до нього нормативно-правових актів)

 

  1. Підсумкова оцінка проекту землеустрою (погоджується/не погоджується).

Строк дії висновку необмежений

 

Експерт державної експертизи ________________ (підпис) ______________________________ (прізвище, ім’я, по батькові)